0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Wyszukaj opony

Rozmiar
szerokość
wysokość
średnica
Znajdź opony

Marka auta


Promocja dnia

Goodride ZuperEco Z-107 205/55 R16 91V
220,29 zł

Zamówienie uproszczone

Icons-a

Wybierz rozmiar

Icons-b

Wybierz oponę

Icons-c

ZamówienieAlpejskie czy nordyckie?

Jak dobrać opony zimowe?

Najważniejszy przy wyborze opon samochodowych jest rozmiar opon. Można go odczytać na boku opony. Nie jest zalecane zakupywanie opon mniejszych niż opony fabryczne. Należy również pamiętać, że producent dobrał rozmiar oponom tak, aby zapewnić najlepszy komfort i bezpieczeństwo jazdy pojazdem. Opona musi mieć również tę samą strukturę: radialną lub diagonalną oraz ten sam indeks nośności i prędkości.

Alpejskie czy nordyckie?

Opony zimowe zostały zaprojektowane, aby radzić sobie w niskich temperaturach, przy jeździe na oblodzonej, ośnieżonej lub pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni. Opony zimowe charakteryzują się dużą ilością rowków i nacięć (lameli), które służą, aby opona wbijała się w nawierzchnię zapewniając przyczepność, a tym samym bezpieczną jazdę. Najbardziej popularne w Polsce to opony alpejskie, które zostały zaprojektowane tak, aby zachować swoje parametry w niskich temperaturach, jak również radzić sobie z efektywnym odprowadzaniem błota pośniegowego. To właśnie na efektywność odprowadzanie błota pośniegowego kierowca powinien zwrócić największą uwagę. Inny typ opon zimowych to opony nordyckie, które są przygotowane na najbardziej ekstremalne warunki: bardzo niskie temperatury i oblodzone nawierzchnie.

Przy wyborze typu opon zimowych należy rozważyć warunki atmosferyczne najczęściej spotykane na wybranych przez kierowcę trasach. Opony nordyckie nie są niezbędne do jazdy po mieście, natomiast opony alpejskie mogą nie sprawdzić się przy wysokich opadach śniegu i nieoczyszczanych drogach. Opony zimowe charakteryzują się również użyciem nowoczesnych mieszanek krzemionkowych i silikonowych. Dobranie odpowiedniej mieszanki zapewnia zachowanie dobrych parametrów opony, także w niskich temperaturach, jak i zwiększenie tarcia, tak ważnego na śliskich, zimowych nawierzchniach. To właśnie powiązanie konstrukcji bieżnika, często stosowany jest tu bieżnik kierunkowy, ze względu na efektywne odprowadzanie wody, z licznymi nacięciami i bruzdami oraz odpowiedniej mieszanki, zapewni bezpieczną i komfortową jazdę zimą.

W ofercie producentów opon zimowych znajdują się także opcje sportowe. Przeznaczone są one głównie do jazdy na autostradach i zaprojektowane są, by zachować przyczepność na mokrej nawierzchni w niskich temperaturach. Sklep internetowy 12opony.pl oferuje szeroki wybór opon zimowych znanych producentów, jak również opcje ekonomiczne mniej znanych marek.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 21.05.2024 07:50