0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony terenowe/4x4


Możliwość montażu

Partnerski warsztat montażowy Zatroszczymy się również o dogodny montaż opon, gwarantując Państwu najlepszą jakość usługi, w bardzo korzystnej cenie.

Wszystko zawarte jest w cenie

Ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT oraz  koszt zapakowania i transportu na terenie Polski.

Komentarze klientów

12opony.pl
Ocena 4.76/5 - 140 Opinia klienta
więcej

Niskie ceny opon:

  • Dzięki stronie www.12opony.pl klienci zaopatrują się w opony w cenach o około 25% niższych od cen proponowanych przez stacjonarne serwisy i sklepy.
  • Nasze ceny zawierają podatek VAT i koszty transportu na terenie Polski
  • Proponujemy atrakcyjne ceny montażu w sieci serwisów w całym kraju – już od 19 zł za jedno koło.MT czy AT?

Jak wybrać opony terenowe?

Opony terenowe zostały zaprojektowane do samochodów SUV i 4 × 4. Najważniejszy przy wyborze opon terenowych jest rozmiar opon. Można go odczytać na boku opony. Nie jest zalecane zakupywanie opon mniejszych niż opony fabryczne. Należy również pamiętać, że producent dobrał rozmiar oponom tak, aby zapewnić najlepszy komfort i bezpieczeństwo jazdy pojazdem. Opona musi mieć również tę samą strukturę: radialną lub diagonalną oraz ten sam indeks nośności i prędkości.

Opony terenowe są przeznaczone do jazdy po nie utwardzonych drogach. Opony AT to opony uniwersalne a MT to opony błotne. Warto zaznaczyć, że używanie tych opon na utwardzonych nawierzchniach spowoduje ich szybsze zużycie poprzez występowanie większego oporu tarcia. Wiąże się to również ze zwiększeniem drogi hamowania na asfalcie a co za tym idzie spadkiem bezpieczeństwa jazdy.

MT czy AT?

Zaleta opon terenowych typu MT jest to, że nie przykleja się do nich błoto, co oznacza, że nie wpadają one w poślizg i zachowują przyczepność w każdym terenie. Wyróżniają się one głębokim i ostrym bieżnikiem i wysokim bokiem opony. Typ opon AT, uniwersalnych, lepiej sprawdza się w jeździe na utwardzonej nawierzchni. Są one wytrzymałe na uszkodzenia i trwałe. Na asfalcie zużywają się one wolniej niż opony MT i poruszają się szybciej. Dadzą sobie radę w warunkach terenowych na błotnistych, piaskowych i ośnieżonych nawierzchniach. Opony terenowe dostępne są w sklepie internetowym 12opony.pl w trzech klasach cenowych: premium, średniej i ekonomicznej. Przy zakupie opon należy rozważyć czy opony te będą stosowane tylko do jazdy w terenie, czy także na szosie, jak również styl i dystans jazdy. Przy zakupie trzeba także zastanowić się nad kosztem paliwa i zużyciem opony przy regularnym i długodystansowym użytkowaniu.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 09.12.2023 07:47