0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Wyszukaj opony

Rozmiar
szerokość
wysokość
średnica
Znajdź opony

Marka auta


Promocja dnia

Goodride All Season Elite Z-401 205/55 R16 94V XL
239,89 zł

Zamówienie uproszczone

Icons-a

Wybierz rozmiar

Icons-b

Wybierz oponę

Icons-c

ZamówienieJak dobrać odpowiedni bieżnik?

Jak dobrać opony letnie?

Najważniejszy przy wyborze opon samochodowych jest rozmiar opon. Można go odczytać na boku opony. Nie jest zalecane zakupywanie opon mniejszych niż opony fabryczne. Należy również pamiętać, że producent dobrał rozmiar oponom tak, aby zapewnić najlepszy komfort i bezpieczeństwo jazdypojazdem. Opona musi mieć również tę samą strukturę: radialną lub diagonalną oraz ten sam indeks nośności i prędkości.

Kolejną ważną kwestią przy wyborze opon jest klasa tych opon. Opony letnie mają trzy klasy cenowe: premium, średnie i ekonomiczne. Wybór odpowiedniej klasy będzie zależał od budżetu kierowcy, jak również od modelu samochodu oraz stylu jazdy kierowcy. Jeśli wolimy wysokie osiągi i szybką jazdę, warto zainwestować w opony premium, które będą się cechować lepszymi osiągami i większą przyczepnością na suchej nawierzchni. Należy także rozważyć, czy ważna jest dla nas krótka droga hamowania i przyczepność na mokrej nawierzchni.

Jak dobrać odpowiedni bieżnik?

Bieżnik symetryczny

Ten typ bieżnika występuje głównie w oponach letnich. Charakteryzuje się tym, że obie strony opony są identyczne. Polecany jest on do samochodów średniej klasy o niskich i średnich osiągach. Jego zaletą jest zagwarantowanie cichej jazdy. Ten typ opon stosuje się głównie w samochodach osobowych, jak również dostawczych. Popularnymi oponami letnimi stosującymi bieżnik symetryczny są: <strong

Bieżnik asymetryczny

Jak wynika z nazwy, ten typ bieżnika składa się z dwóch różnych części. Część wewnętrzna jest odpowiedzialna za odprowadzanie wody spod czoła opony, zaś część zewnętrzna ma na celu zapewnienie przyczepności. Ten typ bieżnika sprawdza się szczególnie dobrze na zakrętach i przy dynamicznej jeździe. Są to również opony bardziej stabilne. Są one polecane do samochodów klasy średniej i wyższej. Popularnymi oponami letnimi stosującymi bieżnik asymetryczny są: Imperial Eco sport, Minerva F105, Rockstone F105, Hankook Kinergy Eco K425, Nexen N'Blu, Zeetex Z1000.

Bieżnik kierunkowy

Używany jest w oponach sezonowych i całorocznych. Charakteryzuje się konstrukcja w kształcie litery ‘V’. Ten typ bieżnika doskonale odprowadza wodę i jest idealny do jazdy na mokrej nawierzchni. Bieżnik ten zapewnia krótką drogę hamowania, jak również wysokie osiągi i przyspieszenie. Polecany do opon samochodów wyższej klasy, jak i sportowych. Popularnymi oponami letnimi stosującymi bieżnik kierunkowy są: Kormoran Gamma B2, Zeta ZTR10

Sklep internetowy 12opony.pl oferuje szeroką gamę opon letnich wszystkich klas cenowych.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 14.06.2024 07:51