0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony motocyklowe: Opony zimowe

Możliwość montażu

Możliwość montażuOferujemy również montażystów opon motocyklowych w Państwa okolicy. Znaleźś punkt montażu

Duży wybór asortymentu i wysoka jakość produktów.:

  • Ponad 100 marek opon np. Goodyear, Bridgestone, Continental, Michelin, Goodride, Nankang, Sunny i wiele innych
  • Ponad 35 000 modeli i wzorów bieżnika
  • SOpony najwyższej jakości bezpośrednio z naszych magazynów

Szukaj montażysty

Szukamy partnerskich serwisów ogumienia motocyklowego.
Tutaj można się bezpłatnie zarajestrowaćZimowe opony dla maniaków dwóch kółek

Coraz więcej producentów zwraca uwagę na rosnące zapotrzebowanie na zimowe opony motocyklowe, dzięki czemu ich wybór na polskim rynku rośnie z roku na rok. Fakt ten ucieszy wielu miłośników jednośladów, gdyż grono Polaków, którzy decydują się na całoroczne podróże na motocyklach, nieustająco rośnie. Szeroki asortyment tego typu opon znajdziesz w sklepie internetowym 12opony.pl.

Największym zainteresowanie zimowe opony do jednośladów cieszą się wśród użytkowników skuterów. To właśnie oni znacznie częściej niż motocykliści decydują się na całoroczne użytkowanie swojej maszyny.

W zimowych oponach motocyklowych mieszanka gumowa jest znacznie bardzie miękka niż w oponach używanych w cieplejszych miesiącach. Dzięki temu opona ma o wiele lepszą przyczepność do podłoża w niskich temperaturach. Kolejną różnicą w stosunku do opon letnich jest bieżnik. W zimowkach znajdziemy liczne i drobne lamele, czyli nacięcia w oponie. Wcięcia nie są jedynie równoległe, ale także poprzeczne, co także przekłada się na przyczepność.

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Motocykliści, którzy na okres zimy nie chcą chować swojego jednośladu do garażu, powinni wymienić opony na zimowe, kiedy średnia temperatura dobowa spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. W temperaturze tej klasyczne opony w znacznym stopniu twardnieją, co zwiększa ryzyko poślizgu.

Pamiętać należy, że zimówki do motocykli to nie to samo, co ich odpowiedniki samochodowe. Idealne zimowe opony motocyklowe powinny gwarantować jak najlepszą przyczepność do nawierzchni, co zmniejsza zagrożenie poślizgiem, także na ostrych zakrętach, ale nie są przeznaczone do jazdy po lodzie czy śniegu.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 07.06.2023 07:59