0048223970982 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony do samochodów dostawczych


Możliwość montażu

Partnerski warsztat montażowy Zatroszczymy się również o dogodny montaż opon, gwarantując Państwu najlepszą jakość usługi, w bardzo korzystnej cenie.

Wszystko zawarte jest w cenie

Ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT oraz  koszt zapakowania i transportu na terenie Polski.

Komentarze klientów

12opony.pl
Ocena 4.76/5 - 138 Opinia klienta
więcej

Duży wybór asortymentu i wysoka jakość produktów.:

  • Ponad 100 marek opon np. Goodyear, Bridgestone, Continental, Michelin, Goodride, Nankang, Sunny i wiele innych
  • Ponad 35 000 modeli i wzorów bieżnika
  • SOpony najwyższej jakości bezpośrednio z naszych magazynów

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.


Różnica między oponami dostawczymi i osobowymi

Jak wybrać opony dostawcze

Najważniejszy przy wyborze opon samochodowych jest rozmiar opon. Można go odczytać na boku opony. Nie jest zalecane zakupywanie opon mniejszych niż opony fabryczne. Należy również pamiętać, że producent dobrał rozmiar oponom tak, aby zapewnić najlepszy komfort i bezpieczeństwo jazdypojazdem. Opona musi mieć również tę samą strukturę: radialną lub diagonalną oraz ten sam indeks nośności i prędkości. Szczególnie ważny przy oponach dostawczych jest indeks nośności, który musi być zgodny z zaleceniami producenta. Przy dopasowywaniu opon dostawczych ważne jest również, aby na jednej osi znajdowały się opony o tym samym bieżniku i podobnej wytrzymałości.

Różnica między oponami dostawczymi i osobowymi

Opony dostawcze charakteryzują się większą nośnością niż opony do samochodów osobowych. Oznaczane są zwykle literą ‘C’. Opony te są także bardziej wytrzymałe i charakteryzują się większą sztywnością. Co ważne opony te mają niski indeks prędkości i nie należy używać ich do szybkiej jazdy. Zadaniem opon dostawczych jest zapewnienie jak najlepszej amortyzacji. Czym różnią się od opon wzmocnionych? Opony wzmocnione przeznaczone są do samochodów osobowych, które przewożą cięższe ładunki, używa się ich często do vanów, czy busów.

Opony dostawcze dostępne są w trzech klasach cenowych: premium, średnia i ekonomiczna. Przy zakupie warto zastanowić się nad właściwym wyborem klasy. Opony premium oferują kierowcy większą trwałość i lepszą przyczepność. Opony ekonomiczne zaś są bardziej polecane do krótszych dystansów i mniejszego użytkowania pojazdu, gdyż zużywać się będą szybciej niż opony klasy premium czy średniej. Opony dostawcze dostępne są na sezon letni i zimowy. Przy wyborze właściwej opony warto zwrócić uwagę na konstrukcje bieżnika i jego efektywność przy odprowadzaniu wody, jak i zapewnienie krótkiej drogi hamowania. Szeroka gama opon dostawczych dostępna jest w sklepie internetowym 12opony.pl. Oferujemy opony w każdej klasie cenowej, na sezon letni i zimowy.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 19.01.2022 07:47