0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony motocyklowe: Enduro

Możliwość montażu

Możliwość montażuOferujemy również montażystów opon motocyklowych w Państwa okolicy. Znaleźś punkt montażu

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatności

Szukaj montażysty

Szukamy partnerskich serwisów ogumienia motocyklowego.
Tutaj można się bezpłatnie zarajestrowaćOpony enduro: na szosę i w terenie

Opony motocyklowe enduro przeznaczone są głównie do jazdy po mniej wymagających terenach. Zwykle ich użytkowanie dzieli się na 80% na szosie i 20% w terenie. Opony te różnią się od opon turystycznych użytkowanych tylko na szosie, bardziej agresywnym bieżnikiem, a także większą średnicą osadzenia.

Opony motocyklowe typu enduro przeznaczone są dla kierowców, którzy większość czasu spędzają na drogach, a tylko od czas do czasu z nich zbaczają i jeżdżą po mniej wymagającym terenie. Ten typ opony nie poradzi sobie na dużych kamieniach, czy też głębokim błocie.

Typy opon enduro

Przed zakupem opony enduro trzeba sprawdzić zalecenia producenta motocykla, szczególnie co do typu opony na przód i tył. Mogą tu być używane opony radialne, diagonalne, dętkowe i bezdętkowe. Najbardziej popularnym oponami enduro są opony enduro street do jazdy po szosie. Wśród opon enduro dostępna jest także wersja opon uniwersalnych, przeznaczony w 50% na szosę i w 50% do jazdy w terenie. Maja one bardziej agresywny, terenowy bieżnik. Kolejnym typem opon enduro są opony enduro competition polecane dla zawodowców. Charakteryzują się one bieżnikiem specjalnie przeznaczonym do jazdy w terenie.

Popularnymi oponami do motocyklów enduro są, w grupie enduro street: Metzeler Tourance EXP, Pirelli Scorpion S/T, enduro off road: Metzeler Sahara, Pirelli Scorpion A/T, enduro competition: METZELER MCE Six Days Extreme, BRIDGESTONE GRITTY ED663 czy Dunlop Geomax Enduro. Te i inne modele opon enduro dostępne są do zakupu na 12opony.pl.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 05.02.2023 07:55