0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony motocyklowe: Super-sport tor uliczny

Możliwość montażu

Możliwość montażuOferujemy również montażystów opon motocyklowych w Państwa okolicy. Znaleźś punkt montażu

Niskie ceny opon:

  • Dzięki stronie www.12opony.pl klienci zaopatrują się w opony w cenach o około 25% niższych od cen proponowanych przez stacjonarne serwisy i sklepy.
  • Nasze ceny zawierają podatek VAT i koszty transportu na terenie Polski
  • Proponujemy atrakcyjne ceny montażu w sieci serwisów w całym kraju – już od 19 zł za jedno koło.

Szukaj montażysty

Szukamy partnerskich serwisów ogumienia motocyklowego.
Tutaj można się bezpłatnie zarajestrowaćOpony dla miłośników dynamicznej jazdy

Wyczynowe opony motocyklowe to wyjątkowy dział segmentu oponiarskiego. Dla kierowców motocykli wyczynowych, zarówno tych zawodowych, jak i tych, dla których wyścigi to czyste hobby, dobre opony wyścigowe to „czarne złoto”. Ich rola na torze wyścigowym jest nieoceniona. To one w znacznym stopniu wpływają na możliwość zajęcia najwyższego miejsca na podium, gwarantując przy tym bezpieczeństwo jazdy na torze. Odpowiadają za przyczepność, przyspieszenia, hamowania i w znacznym stopniu decydują o pochyleniach.

Sklep 12opony.pl oferuje szeroki asortyment wyczynowych opon motocyklowych, zarówno dla zawodowców jak i hobbistycznych miłośników motosportów.

Czym charakteryzują się opony wyścigowe

Opony wyścigowe różnią się od tych do codziennego użytku przede wszystkim tym, że zazwyczaj nie posiadają homologacji drogowej, co oznacza, że mogą być używane tylko na torach wyścigowych. Wyczynowe opony motocyklowe są miękkie, a ich przebieg nie jest powalający - wynosi raczej kilkadziesiąt niż kilkaset kilometrów. Wymiana motocyklowych opon wyczynowych dwa razy w roku nie wchodzi w grę, robi się to znacznie częściej. Zawodowcy zużywają kilka kompletów opon podczas treningów i zawodów, nawet w ciągu jednego dnia. Opona wyścigowa ma gwarantować przyczepność do specyficznej nawierzchni jaką jest tor wyścigowy - równy, jednorodny, pozbawiony wszelkich nierówności i wybojów.

Wśród opon wykorzystywanych w sporcie motorowym wyróżnia się opony typu slick, deszczowe, szutrowe oraz opony na śnieg i lód.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 21.05.2024 07:55