0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony motocyklowe: Quad / ATV

Możliwość montażu

Możliwość montażuOferujemy również montażystów opon motocyklowych w Państwa okolicy. Znaleźś punkt montażu

Duży wybór asortymentu i wysoka jakość produktów.:

  • Ponad 100 marek opon np. Goodyear, Bridgestone, Continental, Michelin, Goodride, Nankang, Sunny i wiele innych
  • Ponad 35 000 modeli i wzorów bieżnika
  • SOpony najwyższej jakości bezpośrednio z naszych magazynów

Szukaj montażysty

Szukamy partnerskich serwisów ogumienia motocyklowego.
Tutaj można się bezpłatnie zarajestrowaćOpony do quadów: szosowe, terenowe, rekreacyjne

Rozważając zakup opon do quadów, należy przede wszystkim rozważyć ich planowane zastosowanie. Podobnie jak opony terenowe do SUV, opony do quadów rozróżnia się według ich użycia i typu nawierzchni, po której będziemy jeździć.

Typy opon do quadów

Szosowe opony do quadów są produkowane z myślą o ich użyciu na asfalcie. W oponach tego typu producenci zwracają głównie uwagę na przyczepność i wysokie osiągi opon. Opony szosowe dobrze sprawdzają się na suchej, jak i na mokrej nawierzchni i przeznaczone są głównie do quadów sportowych. Popularnymi modelami opon tego typu są: MAXXIS C-9272, MAXXIS SPEARZ.

Kolejnym rodzajem opon są opony często nazywane uniwersalnymi. Opony do quadów uniwersalne poradzą sobie na szosie, a także na niezbyt wymagającym suchym terenie leśnym. Często używa się ich we wszędołazach z napędem na tylna oś. Popularnymi markami opon tego typu są: Maxxis, ATV, DURO, SUNF i Pirelli.

Najlepszym typem opony dla poszukujących wrażeń w terenie, są opony do quadów terenowe. Są one skonstruowane, aby poradzić sobie na trudnych nawierzchniach. Stosuje się w nich agresywne bieżniki, zwykle są to także opony 6- lub 8-warstowe. Dla porównania opony uniwersalne są głównie 2- lub 4-warstwowe. Popularnymi modelami opon tego typu są: Maxxis Big Horn11, Maxxis Zilla lub Terracross.

Jak przy wyborze opony do samochodów osobowych, wybór opony do quadu będzie zależał od indywidualnej preferencji kierowcy. Niektórzy wolą bardziej agresywny bieżnik, czy też bardziej utwardzony bok. Szeroka gama opon do quadów dostępna jest na 12opony.pl.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 13.07.2024 07:54