0048223970982 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony motocyklowe: Sport wyścigowy

Możliwość montażu

Możliwość montażuOferujemy również montażystów opon motocyklowych w Państwa okolicy. Znaleźś punkt montażu

Kupuj on-line bez ryzyka:

  • Dajemy 2 lata gwarancji na nasze produkty
  • Masz możliwość zwrotu towaru w ciągu 30 dni
  • Przyjazne formy płatności
  • Bezpieczne składanie zamówienia – szyfrowanie SSL

Szukaj montażysty

Szukamy partnerskich serwisów ogumienia motocyklowego.
Tutaj można się bezpłatnie zarajestrować

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.


Opony wyścigowe: na tor

Opony wyścigowe do motocyklów są przeznaczone do użycia na torach wyścigowych. Są to opony stworzone z myślą o specjalnych warunkach torowych, a także z myślą o bardzo wysokich prędkościach i potrzebie zachowania przyczepności. Są to opony miękkie i zaprojektowane na określony przebieg.

Konstruowane one są tak, aby zapewnić możliwość położenia maszyny i przytarcie asfaltu kolanem. Są to bardzo specyficzne opony do użycia tylko na wyścigach. Nie poradzą sobie one na zwykłych drogach, także w mieście, ze względu na ich małą wytrzymałość.

Wyścigowe czy sportowe?

Dla kierowców poszukujących wysokich osiągów i doskonałej przyczepności do jazdy na szosie i w mieście, polecane są opony sportowe. Opony wyścigowe i opony sportowe są często mylone. Ich głównym rozróżnikiem jest to, czy stworzone zostały na tor wyścigowy, czy też na szosę. Kryteriami, którymi kierowca powinien się kierować przy wyborze opon wyścigowych są: poręczność, precyzja skrętu, stabilność na zakrętach, przyczepność w złożeniu, przyczepność podczas przyspieszenia, a także zachowanie w zakresie granicznym.

Polecanymi oponami wyścigowymi do motocyklów są: Metzeler RACETEC K3 INTERACT, Pirelli Diablo SUPERCORSA SP, czy też Dunlop GP Racer D211 M/E. Te i inne model opon do motocyklów wyścigowych i sportowych dostępne są na 12opony.pl.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 28.11.2021 07:54