0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Wyszukaj opony

Rozmiar
szerokość
wysokość
średnica
Znajdź opony

Marka auta


Promocja dnia

Goodride Sport SA-37 225/45 ZR17 94Y XL
239,49 zł

Zamówienie uproszczone

Icons-a

Wybierz rozmiar

Icons-b

Wybierz oponę

Icons-c

ZamówienieOpony całoroczne - do jakich samochodów?

Kiedy wybierać opony całoroczne?

Opony całoroczne, zwane także uniwersalnymi, stanowią dobrą opcję dla kierowców w umiarkowanym klimacie, gdzie nie występują wysokie spadki temperatur i rzadkie są opady śniegu. Najważniejszy przy wyborze opon samochodowych jest rozmiar opon. Można go odczytać na boku opony. Nie jest zalecane zakupywanie opon mniejszych niż opony fabryczne. Należy również pamiętać, że producent dobrał rozmiar oponom tak, aby zapewnić najlepszy komfort i bezpieczeństwo jazdy pojazdem. Opona musi mieć również tę samą strukturę: radialną lub diagonalną oraz ten sam indeks nośności i prędkości.

Opony całoroczne zostały stworzone do jazdy na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Zostały one zaprojektowane, aby zapewnić niższe opory toczenia niż opony zimowe, jak również zadbać o wyższe osiągi. Są wykonywane z mieszanki, która jest wytrzymała i zapewnia długi okres eksploatacji. Jest ona twardsza od opon zimowych i bardziej elastyczna niż opona letnia. Sprawia to, że nie zachowa ona tak dobrej przyczepności, jak opona zimowa w niskich temperaturach i będzie się szybciej zużywać na rozgrzanym asfalcie.

Opony całoroczne - do jakich samochodów?

Opony całoroczne najczęściej kupowane są do samochodów dostawczych i vanów. Są one dobra opcja dla kierowców poruszających się głównie na miejskich drogach i w umiarkowanym klimacie. Będą one dobrym wyborem dla kierowców, którzy preferują spokojną jazdę przy umiarkowanych prędkościach. Ich główną zaletą jest oszczędność, gdyż służą nam one cały rok. Do popularnych opon całorocznych należą: Matador MPS125 Variant All Weather, Kleber Quadraxer, Dębica Navigator 2, Hankook Optimo 4S H730. Sklep internetowy 12opony.pl oferuje szeroką gamę opon całorocznych na każdą kieszeń i w każdej klasie: premium, średniej, czy ekonomicznej.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 21.05.2024 07:52