0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony do oldtimerów


Możliwość montażu

Partnerski warsztat montażowy Zatroszczymy się również o dogodny montaż opon, gwarantując Państwu najlepszą jakość usługi, w bardzo korzystnej cenie.

Wszystko zawarte jest w cenie

Ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT oraz  koszt zapakowania i transportu na terenie Polski.

Komentarze klientów

12opony.pl
Ocena 4.76/5 - 140 Opinia klienta
więcej

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatnościOgumienie dla motoryzacyjnych klasyków

Zakup opon do zabytkowych aut jest o wiele bardziej skomplikowaną kwestią, niż w przypadku wyboru ogumienia do współczesnych samochodów. Opony muszą mieć nie tylko odpowiedni rozmiar i rodzaj, ale przede wszystkim styl, który będzie pasował do naszego samochodu. Sklep 12opony.pl wyszedł naprzeciw oczekiwaniom koneserów samochodów zabytkowych. W swojej ofercie posiadamy opony do klasyków produkowane przez wiele cenionych na rynku oponiarskim firm.

Jakie opony wybrać?

Poszukiwaczy opon do samochodów zabytkowych pochodzących z lat 20.-70. XX wieku zainteresuje oferta firm: Michelin, Firestone, Dunlop, Goodyear, US Royal, Lester, Coker Classic. Produkcją opon do samochodów z przed II wojny światowej zajmują się: Universal, Lucas, Blockley czy Excelsior. W powojennych klasykach wyspecjalizowali się: Pirelli, Hercules, Cooper, Camac, Premium Sport. Poszukiwaczy opon do aut militarnych zainteresuje oferta firm: Firestone, Deka, Denman czy Tommell. Z produkcji opon o rozmiarach amerykańskich z lat 50. i 60. słyną: American Classic, Goodyear, Firestone oraz Denman.

Nim wynaleziono najpopularniejsze dziś opony radialne, przez dziesięciolecia wykorzystywano typ diagonalny. W większości zabytkowych samochodów możliwa jest zamiana opony diagonalnej na radialną, wyjątkiem są amerykańskie oldtimery. Niektórzy producenci poszli o krok dalej i oferują zamienniki opon diagonalnych w formie radialnej.

Poszukując nowych opon do samochodów zabytkowych szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar ogumienia. Nieprawidłowe dobranie wielkości opony może stanowić zagrożenie w trakcje jazdy.


12opony.pl - oferta przez Delticom AG 09.12.2023 07:46