0048223970982 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony do oldtimerów


Możliwość montażu

Partnerski warsztat montażowy Zatroszczymy się również o dogodny montaż opon, gwarantując Państwu najlepszą jakość usługi, w bardzo korzystnej cenie.

Wszystko zawarte jest w cenie

Ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT oraz  koszt zapakowania i transportu na terenie Polski.

Komentarze klientów

12opony.pl
Ocena 4.76/5 - 136 Opinia klienta
więcej

Duży wybór asortymentu i wysoka jakość produktów.:

  • Ponad 100 marek opon np. Goodyear, Bridgestone, Continental, Michelin, Goodride, Nankang, Sunny i wiele innych
  • Ponad 35 000 modeli i wzorów bieżnika
  • SOpony najwyższej jakości bezpośrednio z naszych magazynów

Podana cena (jeśli nie zaznaczono inaczej) jest ceną za jedną sztukę! Cena ta zawiera podatek VAT oraz koszty przesyłki na terenie Polski.


Ogumienie dla motoryzacyjnych klasyków

Zakup opon do zabytkowych aut jest o wiele bardziej skomplikowaną kwestią, niż w przypadku wyboru ogumienia do współczesnych samochodów. Opony muszą mieć nie tylko odpowiedni rozmiar i rodzaj, ale przede wszystkim styl, który będzie pasował do naszego samochodu. Sklep 12opony.pl wyszedł naprzeciw oczekiwaniom koneserów samochodów zabytkowych. W swojej ofercie posiadamy opony do klasyków produkowane przez wiele cenionych na rynku oponiarskim firm.

Jakie opony wybrać?

Poszukiwaczy opon do samochodów zabytkowych pochodzących z lat 20.-70. XX wieku zainteresuje oferta firm: Michelin, Firestone, Dunlop, Goodyear, US Royal, Lester, Coker Classic. Produkcją opon do samochodów z przed II wojny światowej zajmują się: Universal, Lucas, Blockley czy Excelsior. W powojennych klasykach wyspecjalizowali się: Pirelli, Hercules, Cooper, Camac, Premium Sport. Poszukiwaczy opon do aut militarnych zainteresuje oferta firm: Firestone, Deka, Denman czy Tommell. Z produkcji opon o rozmiarach amerykańskich z lat 50. i 60. słyną: American Classic, Goodyear, Firestone oraz Denman.

Nim wynaleziono najpopularniejsze dziś opony radialne, przez dziesięciolecia wykorzystywano typ diagonalny. W większości zabytkowych samochodów możliwa jest zamiana opony diagonalnej na radialną, wyjątkiem są amerykańskie oldtimery. Niektórzy producenci poszli o krok dalej i oferują zamienniki opon diagonalnych w formie radialnej.

Poszukując nowych opon do samochodów zabytkowych szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar ogumienia. Nieprawidłowe dobranie wielkości opony może stanowić zagrożenie w trakcje jazdy.


12opony.pl - oferta przez Delticom AG 28.11.2021 07:46