0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)

Opony motocyklowe: Motocross

Możliwość montażu

Możliwość montażuOferujemy również montażystów opon motocyklowych w Państwa okolicy. Znaleźś punkt montażu

Solidny i  budzący zaufanie serwis:

  • Zamówienia on-line 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu
  • Dostawa w ciągu 4-7 dni roboczych
  • Rozległa sieć serwisów partnerskich
  • Wybór spośród 3 opcji płatności

Szukaj montażysty

Szukamy partnerskich serwisów ogumienia motocyklowego.
Tutaj można się bezpłatnie zarajestrowaćOpony motocross, do przygód w terenie

Opony motocyklowe motocross to opony przeznaczone dla kierowców poszukujących wrażeń w terenie. To klasyczny typ opon offroad. Zbudowane są one przy użyciu agresywnego bieżnika, tak, aby zapewnić kontrolę jazdy i stabilność na każdym terenie. Opony te poradzą sobie na błocie i kamieniach.

Opony motocross mają za zadanie zapewnić bezpoślizgową jazdę, zapewnić przyczepność na zakrętach i dobrą trakcję w jeździe na prostej. Opony te są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Są to opony lekkie, gwarantujące dobre osiągi.

Przy wyborze opon warto jest zwrócić uwagę na to, czy opona ogranicza możliwość wystąpienia kick-backu (podnoszenia przodu). Kupując opon typu motocross kierowca powinien stosować się do zaleceń producenta swojego motoru. W ten sposób zapewnione jest bezpieczeństwo jazdy. Jest to szczególnie ważne, gdy wybieramy jazdę w trudnym terenie.

Opony motocross na odpowiednie podłoże.

Opon do motocrossu dzielone są na modele według podłoża po ktorym kierowca zamierza się poruszać. Zaczynają od podłoża miękkiego, takiego jak piasek, poprzez tereny leśne (podłoże średnio-miękkie), teren średnio-twardy, i w końcu do jazdy po kamieniach czy skałach: podłoże twarde.

Często wybieranymi przez kierowców oponami motocross przez kierowcow są, na podłoża miękkie i średnio-miękkie: Metzelet MC 4, Pirelli XC Mid Soft, na podłoża średnio-twarde i twarde: Metzeler MC 6, Pirelli Mid Hard, BRIDGESTONE Motocross M 404. Szeroki wybór opon motocross dostępny jest na 12opony.pl.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 21.05.2024 07:54