0221033788 (Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 18:00)
Wyszukiwanie opon motocyklowych
szerokość
wysokość
Struktura
średnica
Znajdź opony
Speed
Wybór motocykla
Marka pojazdu:

Promocja dnia

Bridgestone S 22 F 120/70 ZR17 TL (58W)
536,99 zł

Zamówienie uproszczone

Icons-a

Wybierz rozmiar

Icons-b

Wybierz oponę

Icons-c

ZamówienieOpony motocyklowe: jak wybierać?

Dobierając właściwe opony do naszego motocykla należy przede wszystkim zwrócić uwagę na typ motocykla, jaki mamy w posiadaniu, nasz styl jazdy i zalecenia producenta. Nie poleca się wprowadzać modyfikacji co do rozmiaru i typu opon. Producenci tak dobierają opony swoich motocyklów, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo jazdy i jak najlepsze osiągi.

Typy opon motocyklowych

Najczęściej dzieli się opony motocyklowe na: opony turystyczne, chopper, cruiser, sportowe, terenowe, zwane także off-road, czy crossowymi.

Opony turystyczne przeznaczone są głównie do jazdy po mieście i na dłuższych dystansach na szosie. Opony te poradzą sobie na różnorodnych nawierzchniach i są najbardziej uniwersalnym wyborem wśród kierowców. Opony te zapewnią dobrą przyczepność, poradzą sobie w różnych temperaturach i gwarantują wysoki komfort jazdy. Popularnymi modelami opon turystycznych są Michelin Pilot Road 2 i Michelin Pilot Road 3.

Opony chopper and cruiser to opony motocyklowe przeznaczone na długie dystanse. Są one głównie polecane do podróży. Zapewnią one stabilną i bezpieczną jazdę, są komfortowe i bardziej wytrzymałe. Opony tego typu charakteryzują się dobrą przyczepnością na mokrej i na suchej nawierzchni. Najczęściej używane są także do cięższych maszyn. Producenci zwracają w nich głównie uwagę na wygodę i przyjemną jazdę. Polecanymi modelami tego typu opon są Metzeler ME880 Marathon, czy też Dunlop D404.

Opony sportowe stworzone są do wysokich prędkości. Ich zadaniem jest zapewnić doskonałą przyczepność i stabilność na zakrętach. Są to opony dynamiczne i agresywne. Często wybieranymi modelami tych opon są Dunlop Sportmax Roadsmart 2, czy też Bridgestone S20.

Opony offroad, zwane tez terenowymi, charakteryzują się większą wytrzymałością, bardziej agresywnym bieżnikiem i większą odpornością na zużycie. Ich zadaniem jest radzić sobie w każdym terenie, zapewnić pewność na zakrętach i minimalizować poślizgi. Kierowcy często wybierają opony Metzeler Tourance w tej kategorii. Wszystkie typy opon motocyklowych, w atrakcyjnych cenach są dostępne na 12opony.pl.

12opony.pl - oferta przez Delticom AG 14.06.2024 07:53